To je hůstý…

„To je hůstý, mami, Ty to víš?“ Vrací se Eliška celá říčná z venku, kam jsem jí před půl hodinou poslala vyklepat přehozy ze sedačky. Ptám se, co mám vědět a ona pokračuje… „To vůbec nešlo vyklepat, ty kočičí chlupy, jak to děláš Ty?“ Odpovím jí stejným slovníkem, díky čemuž mě víc vnímá. „No, to je hůstý, viď?“ Pak se tomu obě zasmějeme. Všimli jste si už toho, že když je něco překvapující a nové je to pro nás senzace? Jsme úžasem zanícení a věnujeme tomu tolik pozornosti, že si necháme klidně utéct i jiné běžné příležitosti či běžné poklady.

Pokračovat ve čtení

Machruju na druhý…

Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Téměř každý, kdo se věnuje osobnímu rozvoji či duchovnímu rozvoji se propracuje ke stavu, kdy „machruje na druhý“. Vždy, když přichází nový zájemce o mé služby duchovního průvodce, má jisté představy. Přesně ví, co dělá naprosto dobře a přesně umí označit, co se mu nedaří. Ba dokonce i ví, kdo za tím stojí. Samozřejmě kdo …. No přeci ti druzí. Avšak hned na úvodní schůzce si vyjasňujeme role. Představy klientů o duchovním rozvoji často neodpovídají samotné práci na sobě, která se žádá, aby se osobnost rozvíjela správným směrem. Jde o to, že se mylně domnívají, co už umí a ví a chtějí pomoc jednostrannou a ideálně branou jako službu.
Jak to vypadá? Ve skrytém smyslu asi takhle „Chci po Tobě toto, s tímto mi pomoz, do ničeho jiného mi nemluv. Já platím, já rozhoduju, ty se smejkej“. Omyl přátelé. Ten, kdo rozhoduje, co se učit a jak se učit, nejste vy, ale vesmír. A ten, kdo předává instrukce, pokyny a směr je vesmír a průvodce. A jaký rozsah učení zvolit, o tom rozhoduje zase jen vesmír a průvodce.

Pokračovat ve čtení

Na to já nejsem připravená…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na to já nejsem připravená či připravený. Vykřikují mnozí, protože se stalo něco, co neměli v plánu. Sakra, co teď? Nemám na to čas, nepřišlo to v pravou chvíli, teď jsem měl jiné plány a nevím, co dřív. To je jen malý výčet toho, co běží hlavou a někdy i ústy, protože si nečekaná situace dovolila přijít do života. Nečekané situace známe všichni. A většina z nás je nemá ráda. Situace bychom měly nejraději pod kontrolou a nechávaly je vstoupit až tehdy, kdy budeme „podle nás“ připraveni. Pak bychom řekli „Dále…“ a situace, pokud možno konkrétní, kterou už umíme, bychom vpustily do dveří života.

Všimli jste si, že právě nečekané situace přichází vždy, když se vám to nehodí? Napadlo vás někdy, co je příčinou? A napadlo vás někdy, že to má důvod? Jaký? Inu „lidský“.

Pokračovat ve čtení

Kudy chodíš, tudy trousíš

„No to nemyslíte ale vážně. Až takhle to přeci nemůže fungovat!“ Naléhá na mě klientka a přikyvuje a přikyvuje. „A co ode mě chcete slyšet?“ Ptám se. „Pravdu nebo chcete jen souhlas k pravdě vaší?“ Paní se začne smát a zahlásí: „Mě se chce brečet“. Inu, je plná rozporů, proběhne mi myšlenka.

Než požádá nový klient o pomoc, zpravidla tomu předchází mnoho dní přemlouvání sám sebe. Proč se nakonec klient odhodlá a přijde, má vždy stejný důvod.  Všichni se chtějí srovnat, aby mohli fungovat, jako před problémem. Toť vskutku paradox. Když klient přichází s touto vizí, čeká mě více práce, než si dovede představit. Nejdůležitější totiž je, aby si uvědomil, že to, co ho sem přivedlo, byl právě způsob jeho života a jeho přemýšlení. A právě způsob života a přemýšlení teď musí bez kompromisů změnit a v novém nastavení již setrvat. Co bylo, bylo a je to pryč. Teď už je na čase si uvědomit: „Kudy chodíš, tudy trousíš.“ A trousit je třeba nově.

Pokračovat ve čtení

Povrchnost tvářící se jako pravda

Vždy mě velice potěší, když přichází noví klienti, kteří mají snahu pracovat na sobě a žádají vedení. Někteří teď vyhodnocují, že moje radost pochází z toho, že si klienti vybrali právě mě, ale moje radost pramení z jiného důvodu. Pramení ze skutečnosti, že další jedinec se rozhodl pomáhat svým přístupem k uzdravení planety a svým blízkým. Jak tomu mám rozumět? Ptáte se. Jak chápat toto vyjádření?  Ano, moje vyjádření je mojí současnou pravdou. A to jsem před pár lety začala pracovat na sobě jen kvůli sobě. Záměr tedy byl: Uzdravit sebe.

Pokračovat ve čtení

Brána zdraví je můj nejlépe investovaný čas a peníze v mém dosavadním životě.

Marie, účastnice Startovacího kurzu

Splnilo mé očekávání spolu s bonusy :-)

Roman, účastník Startovacího kurzu

...